Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po čem muži nejvíc touží?

20. 02. 2017 12:02:50
Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše a půjdu rovnou věci. My chlapi nejvíc toužíme po nesmrtelnosti. Samozřejmě nejsme pitomci a moc dobře víme, že naše těla tady nebudou napořád. Proto hledáme jiné cesty jak tu zůstat navěky.

Jedna možnost je předat svoje geny dál a symbolicky pokračovat skrze vlastní potomky. To je činnost veskrze příjemná a bohulibá, ale o tom jsem dneska psát nechtěl. :-)

Odkaz. Další možnost je tady na světě po sobě nechat odkaz, který odolá - aspoň na letmý okamžik - zubu času. No a zanechat po sobě pořádnej odkaz neni žádná prdel. To ví každej chlap, kterej se o to pokusil.

Musí nejdřív ve světě objevit svoje dobrý místo. Musí se ve světě cítit dobře, musí cítit pevnou zem pod svýma nohama, musí se o ni umět opřít a důvěřovat jí. Odhalit svoje silný stránky a obejmout svoje slabiny. V jasným světle uvidět sám sebe a co přesně tady chce zanechat a hlavně proč. Otázka - proč - je vůbec pro chlapa nejdůležitější .... a taky nejvíc bolí.

Bolí protože kvůli jejímu zodpo-vězení se musí chlap dostat ze svýho mentálního vězení. Musí opustit bezpečnou hroudu domácího kraje a vydat se na dobrodružnou a nebezpečnou cestu i do temných stránek svojí duše. Musí se uvidět v celé své kráse a zkáze, musí vidět bílého krále i černého rytíře, kterého v sobě má. Může z něj mít strach, ale nesmí před ním neustále utíkat.

Tam někde hluboko v jeho nitru leží informace - poslání. Proč tady na světě je a jaký odkaz může zanechat.

Znát svoje poslání a makat na svým odkazu totiž dává životu smysl. Ten pravej smysl, kterej chlapa naplňuje a ne jen oblbuje jako všechny možný povrchní cíle - auta, prachy, milenky. :-) Sebevědomí, svoboda a síla jsou pak jen sakra příjemné důsledky toho, když zná svoje poslání, smysl, odkaz.

Jak na to?

Nejdřív se musí zastavit, aby si v klidu rozmyslel, kam chce v životě směřovat. Ne kam chce maminka a tatínek, aby směřoval. Ne kam chce manželka, šéf nebo společnost. Kam on chce.

Nemůže po sobě zanechat odkaz, když půjde v životě po cizí cestě. To nejde. Nelze. Zapomeňte na to.

Musí si na sebe najít čas a prostor. To je první a vele-důležitý krok. Vidím kolem sebe spoustu bláznů, kteří se v poklusu za cizími cíly snaží odhalit smysl vlastního života. Kašlou na sebe a čekají na zázrak. Takhle svět nefunguje.

Musí se zastavit. Aspoň na moment vystoupit z naučeného koloběhu a stereotypu. Odstřihnout se od běžného přívalu dat, informací a zpráv, které ho umí perfektně odvést od sebe samého.

Dopřát si prostor, ticho a čas. Psát o tom, co chce tak dlouho, dokud se jeho mysl nebude zmítat v agonii. Hovořit o tom s přáteli, jinými muži nebo odborníkem, dokud se nedostaví osvobozující aha moment.

A taky musí být sám. Sám se sebou. Sám v sobě. Ideálně v lese. Na horách. U moře. U jezera. Bez lidí. Bez vlivu společnosti. Na opuštěné horské chatě. Pod stanem mezi skalami. A pro začátek úplně stačí v noci potichu v obýváku, když už všichni ostatní klidně spí. Musí si dopřát prostor, aby se vůbec mohli ponořit do hlubších sfér vlastní psychiky, kde je vše důležité uloženo.

Pokud tedy chcete být, chlapi, nesmrtelní, musíte zjistit, proč tady na světě jste. Jaký odkaz po sobě chcete nechat a proč. Jaký silný stránky k tomu můžete použít a na jaký svoje slabiny si dát radši pozor. A až na to přijdete, tak se taky musíte dát do práce. Znát cestu je fajn, ale nejít po ní je stejnej průser, jako ji vůbec nevidět.

Autor: Aleš Vavřinec | pondělí 20.2.2017 12:02 | karma článku: 13.05 | přečteno: 662x

Další články blogera

Aleš Vavřinec

Bankéř nebo bezdomovec - který život má smysl?

Procházím moderním parkem a doslova zírám, jak moc se za pár měsíců dokázal proměnit. Dobrá práce Klatovy! Míjím čistou bílou lavičku a na ní opilého pána bez domova. Dlouhý pohled do očí, ze kterých vnímám obrovskou prázdnotu...

25.7.2017 v 8:36 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 448 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Vnitřní kritik - cesta do záhuby a zpět

Ale já jí to musím vysvětlit. Musí to pochopit. Podíval se na mě Luboš poněkud bezradně. Vnímal jsem jeho beznaděj a přitom obrovskou angažovanost a snahu, která mu sršela z očí.

20.7.2017 v 16:02 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 238 |

Aleš Vavřinec

Jedno pohlazení je více než tisíc lajků

Vytvořili jsme si technologické vymoženosti, aby nám sloužily. Aby nám dělaly život jednodušší a zároveň bohatší. Aby nás osvobodily. Ono se ale něco zvrtlo, není-liž pravda...?

18.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 478 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Manželská hádka - válka nebo happy end?

Tvrdost. Neústupnost. Válečné masky pevně nasazeny. Meče naostřeny a štíty pečlivě nazdobené děsivými obrazci. Dva nesmiřitelní bojovníci odhodlaně stojící proti sobě. Nesmiřitelní a neúprosní. Připraveni druhého srazit na kolena.

28.6.2017 v 7:15 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 378 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Jsi s Nohavicou nebo s Ebenem?

Marek Eben si nedávno na festivalu rýpl do hlavy státu, což nijak nepřekvapilo, neboť svou orientaci nijak netají. Jaromír Nohavica si tu a tam rýpne do ledaskoho, byť své postoje obvykle nedeklaruje, teď se ale vyfotil s Okamurou

26.7.2017 v 12:03 | Karma článku: 27.30 | Přečteno: 1523 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Hrdost a sebevědomí - základ národa

Pokud nemá zdravé sebevědomí jedinec, neumí jednat s ostatními lidmi jinak než z pozice podřazenosti či nadřazenosti. Sebevědomí se změní na pýchu či pocit méněcennosti a hrdost se zkřiví na pohrdání nebo ponižování se.

26.7.2017 v 11:39 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 286 | Diskuse

Jiří Turner

Blogeři jsou banda hlupáků, pochopitelně vyjma mě

Měl bych na takové vyjádření nárok, kdybych mohl argumentovat nějakým evidentně hloupým blogem? A mohli by se oprávněně cítit dotčeni i ti autoři, kteří jindy a jinak úplně stejným způsobem paušalizují?

26.7.2017 v 9:24 | Karma článku: 14.53 | Přečteno: 501 | Diskuse

Libor Popovský

Evropská migrační krize: pohledy ze střední Evropy.

Překlad článku Soerena Kerna „Europe's Migrant Crisis: Views from Central Europe.We are not going to take part in the madness of the Brussels elite." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

26.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 27.40 | Přečteno: 683 | Diskuse

Jan Dvořák

Marek Dalík se nade vší pochybnost očistil, avšak soud se zachoval arogantně

Bylo pro Marka Dalíka požehnání, že soud vyšší instance znovu řešil jeho případ. Dostal sice o rok víc, ale zato je morálním vítězem.

26.7.2017 v 8:57 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 474 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 14.31 Průměrná čtenost 1116

Pomáhám lidem, kteří se dostali do situace, kdy neví jak dál. Pomáhám jim opět zářit. Využívám postupy z psychologie, terapie a koučovací techniky i vlastní bohaté zkušenosti. Mám za sebou více než 1 500 odkoučovaných hodin.

Chci Vás inspirovat, nadchnout, nabídnout témata k hlubšímu přemýšlení a někdy i pobavit.

ales-vavrinec.cz

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.